שימאיי

favorite_border

המוכרת והמוערכת מבין הבירות הטראפיסטיות היא ללא ספק שימאי Chimay. המבשלה שהוקמה ב 1862 משתמשת במי מעיין שבתוך שטחי המנזר. מייצרת ארבעה  ומשווקת שלושה סוגי בירה. כולם עוברים תסיסה נוספת בבקבוק במשך לפחות 3 שבועות בטרם ישווקו. לצד המבשלה, הנזירים מחזיקים גם בחווה ובמגבנה (מייצרים גבינות). בירות טראפיסטיות – מנזרי המסדר הטראפיסטי (שתקנים), שתחילתו במאה ה-17 בצרפת, הן גוף רשמי המאגד כיום 12 מנזרים (שימאי, ווסטמל, אורבל, רושפור, ווסטוולטרן, אשל, לה טראפ, זונדרט, מונט דה קאטס, ספנסר, אנגלסזל, טרה פונטן), שרק הם ראויים לשאת את השם המפורש ולייצר בירות שיעמדו בתקן. הבירה חייבת להתבשל בין כתלי המנזר, בידי הנזירים או בפיקוחם, ואסור לה לשמש למטרות רווח, אלא רק לקיום ותחזוקת המנזר וצדקה. נזירים נוהגים לייצר בירות לקטלג את הבירות שהם מייצרים לפי רמת החוזק/עוצמה של הבירה בסולם שמתואר לעיתים במספרים (6,8,10,12) או במילים (סינגל, דאבל, טריפל, קוודרופל). באופן מסורתי הקלה מבינהם מיועדת לשימוש יום-יומי של הנזירים עצמם ולא למכירה, והחזקה מבינהם לעיתים שמורה רק לאבי המנזר ואורחיו.

לאתר רשמי לחץ כאן

מגוון..
מגוון..

שימאי טריפל 8% – בירה טראפיסטית המיוצרת עד היום במנזר שימאי ע”י הנזירים. בהירה בצבעה, מעורפלת, בעלת ניחוחות פרחוניים של כשות, טעם עשיר וסיומת יבשה, מרירה ומרעננת.

שימאי רד 7% – הבירה הראשונה של המבשלה מ-1862. בירת מנזר  טראפיסטית המיוצרת עד היום ע”י הנזירים. צבעה חום-אדמדם, בעלת ארומה פירותית וטעמי אגוז קלוי וסוכר חום.

שימאי בלו 9% – בירת הדגל של המנזר הטראפיסטי שימאי, נחשבת לאחת הבירות הטובות בעולם. צבעה חום-נחושת כהה, בעלת ניחוח של פירות ותבלינים, מרירות עדינה המאוזנת במתיקות של קלייה וצימוקים. הבירה נקראת גם Grand Reserve ועל שמה כן היא, מתאימה ליישון של שנים ארוכות.

ווסטונס
רדברגר
תפריט